Четвъртък, 04 юли 2024

04.07.2024

Големите победители от двата бридж турнира на "Добрич 2021" са тимове от Румъния и Варна

Приключи 36 издание на Международния бридж фестивал "Добрич 2021" който се проведе от 17 до 19 септември в град Добрич.

В традиционното ежегодно за град Добрич събитие, посветено на неговия празник 25 септември, участваха едни от най добрите бриджьори на България и Румъния. Състезателите и съставите мериха сили в два открити турнира - двойков и отборен.

След много емоционална и оспорвана борба в крайните класирания ликуваха тези които имаха по добър спортен шанс. При двойките шампиони са румънските национали Мариус Джорджеску и Драгош Лешан,следвани от техните сънародници Виорел Мическу (новият директор на Румънската бридж федерация) и партньорът му Янку Бакалу.Третото място спечелиха българските бридж майстори Юри Перец и Димитър Пенев от Варна.Четвърти са Йордан Щерев /Добрич/ и Антон Андонов /Варна/.

В отборната надпревара освен традиционните купи и медали имаше и много вкусно предизвикателство за шампионите-цяло печено агне,предоставено от добричката транспортна компания "Пътнически превози". След двудневен маратон буквално последните раздавания определиха победителя-отбора на варненския клуб "Асо пика" в състав Милко Славов,Светла Ненова,Стефан Георгиев /Дедо/ и младата надежда на българския бридж Красимир Димитров. Вицешампиони станаха състезателите от отбор "Радков-СамиМарти" Станислав Недков и Йордан Щерев от Добрич и Радослав Радев и Антон Андонов от Варна. Третото място спечелиха миналогодишните шампиони от отбор "Джуниърс" /Румъния/- Мариус Джорджеску,Виорика Младин, Валентин Думитру и Драгош Лешан, а четвърти станаха добричко варненската формация "ДОВАР"- Светлан Казаков,Атанас Дончев /Варна/ и Георги Георгиев, Тодор Тодоров /Добрич/

Организаторите  на емблематичното за Добрич  събитие от спортен клуб "Дама купа" изказват благодарността на всички участници към Община-гр. Добрич и всички местни фирми, "с чието съдействие се осъществи запазването на дългогодишната традиция на Международния бридж фестивал", сподели Стефан Георгиев (организатор на фестивала и президент на добричкия СК "Дама купа").