Четвъртък, 20 юни 2024

20.06.2024

Последвайте ни

Добрич отбеляза Деня на светите Кирил и Методий с награди и празнични събития (СНИМКИ)

Списък на отличените педагози и директори на образователни институции в Добрич

В Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, десетки заслужили педагози и директори на образователни институции получиха награди за принос в развитието на образованието в Община град Добрич.

На церемонията Регионалното управление на образованието удостои учители и директори с почетното отличие „Неофит Рилски“ на Министерството на образованието и науката.

Официалната церемония започна с традиционния за 24 май ритуал за предаване на знамената на училищата на град Добрич на пл. "Демокрация".

Празничният ден продължава на площад „Свобода“ от 12.00 ч. с концерт на Представителна фолклорна танцова студия ,,Добруджа” с гл. худ. ръководител Стоян Господинов, помощник-ръководител Даниела Петрова, ръководител на оркестъра Николай Иванов.

Широко отворени са вратите по време на празника на Художествена галерия гр. Добрич и обектите на Регионален исторически музей гр. Добрич, а именно: Музей в Градски парк "Св. Георги”, Етнографска къща, Дом-паметник "Йордан Йовков”, експозиция "Археология на Добруджа”.

Списък на отличените
Плакет за детски градини и училища, които през учебната 2023/2024 година празнуват годишнина от основаването си:
  • Детска градина № 17 „Първи юни“ – 50 години
  • Професионална гимназия по ветеринарна медицина „Проф. Д-р Георги Павлов“ – 50 години
  • Детска градина № 25 „Весела“ – 45 години
  • Детска градина № 26 „Звънче“ – 45 години
  • Основно училище „Панайот Волов“ – 95 години
Грамота за принос в развитието на образованието в град Добрич за учебната 2023/2024 година:
  • Катя Кирилова Костадинова – старши учител в Детска градина № 8 "Бодра смяна"
  • Цветелина Руменова Димитрова-Генчева – старши учител в Детска градина № 10 "Слънчице"
  • Снежа Георгиева Вачева-Димитрова – директор в Детска градина № 12 "Щурче"
  • Петя Георгиева Христова – старши учител в Детска градина № 17 "Първи юни"
  • Красимира Иванова Димитрова – старши учител в Детска градина № 18 "Дора Габе"
  • Кремена Веселинова Борова-Иванова – старши учител в Детска градина № 20 "Радост"
  • Андриана Живкова Андреева – учител в Детска градина № 23 "Звездица"
  • Светла Димитрова Митева – старши учител в Детска градина № 25 "Весела"
  • Нелка Ненчева Василева – директор в Детска градина № 26 "Звънче"
  • Тошка Атанасова Желева – учител в Детска градина № 27 "Славейче"
  • Ивелин Мирчев Иванов – директор на Основно училище „Панайот Волов“
  • Катя Димова Косева – педагогически съветник в Основно училище „Стефан Караджа“
  • Даринка Дикова Стойчева – старши учител по География и икономика в Основно училище „Хан Аспарух“
  • Теменуга Стоянова Бончева – старши учител, начален етап в Основно училище „Христо Смирненски“
  • Мария Станчева Даскалова – старши учител, начален етап в Основно училище „Христо Ботев“
  • Маринела Минчева Горанова – старши учител по Информатика и информационни технологии в Средно училище „Димитър Талев“
  • Радостина Георгиева Калчева – учител по Български език и литература в Средно училище „Св. Климент Охридски“
  • Елена Бонева Статева – старши учител, начален етап в Средно училище „Любен Каравелов“
  • Силвия Петрова Стойчева – главен учител по История и цивилизация в Средно училище „Петко Рачов Славейков“
  • Павлета Иванова Желязкова – старши учител по История и цивилизация в Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
  • Севдалина Иванова Венкова – старши учител по Биология и здравно образование в Езикова гимназия „Гео Милев“
  • Георги Неделчев Георгиев – учител по практическо обучение в Професионална гимназия по аграрно стопанство
  • Даниела Йорданова Аврамова-Георгиева – старши учител по практическо обучение в Професионална гимназия по туризъм „Пейо Крачолов Яворов“
  • Пенка Йорданова Андонова – старши учител по практическо обучение в Професионална гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост
  • Ралица Живкова Маринова – учител, начален етап в Частно основно училище „Мария Монтесори“
  • Иванка Димова Трифонова – учител по История и цивилизация в Частна профилирана гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев“
  • Детелина Велкова Василева-Димитрова – учител, начален етап в Частно средно училище „Леонардо да Винчи“
  • Станка Манева Жекова – психолог и специален педагог в Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование Добрич
Отличие за цялостен принос в развитието на образованието в град Добрич:
  • Георги Георгиев – директор на Средно училище „Петко Рачов Славейков”
c