Четвъртък, 04 юли 2024

04.07.2024

Добруджа взе победа след инфарктен гейм

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха четвърти успех в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Лазар Лазаров тим надигра като гост Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:20, 25:15, 28:26) в среща от девети кръг на шампионата.

Добруджа е на девети с 12 точки (4 победи, 5 загуби), Сливнишки герой е 13-и с 4 точки (1 успех, 6 поражения)

Гостите от Добрич доминираха изцяло в първите две части от двубоя и закономерно поведоха в резултата.

Възходящата линия на момчетата на Лазар Лазаров продължи и в третия гейм, като имаше убедително водачество до 12:9. Впоследствие домакините, водени от Мартин Стоев, наваксаха и изравниха. Играта продължи точка за точка, като след 17-та точка поеха инициативата. Положението не се запази дълго и отново бе вкарана интрига. Сливничани успяха да стигнат първи до геймбол, но не успяха да го отразят. От своя страна добричлии на три пъти бяха близо до затваряне на мача, но това се случи след 28:26 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Явор Генов със 17 точки (1 ас), с 14 точки се разписа Георги Михалев. За съперника Мариян Наков бе единственият с двуцифрен актив - 10 точки (2 аса).

Източник: bgvolleyball.com