Вторник, 02 юли 2024

02.07.2024

Последвайте ни

Добруджа спечели убедителна победа с 4:0 срещу Черноморец Балчик в областното дерби

Изразителна победа на Добруджа срещу Черноморец Балчик с 4:0.

Голмайстори: Янчо Андреев /11-а/; Емануил Манев /38-а/; Преслав Йорданов /74-а/; Стилиян Николов /83-а/

Добруджа спечели убедителна победа с 4:0 срещу Черноморец Балчик в областното дерби в първия мач от сезон 2023/2024 във Втора футболна лига.

В стартовата единадесеторка на Добруджа старши треньорът Диян Божилов заложи основно на новите попълнения в отбора: вратаря Георги Аргилашки, защитниците Димитър Пиргов, Стилиян Николов, Борис Иванов и Милен Гамаков, халфовете Славчо Шоколаров и Емануил Манев, нападателите Преслав Йорданов и Стефан Трайков.

По-добрата игра на домакините през първите 45 минути се увенча с успех, когато в 11-ата минута капитанът Янчо Андреев бе точен и откри резултата. След поредна атака на Добруджа, в 38-ата мин. Емануил Манев отправи дълъг точен удар към вратата на Черноморец и покачи на 2:0. Гостите от Балчик успяха да отправят един опасен удар към вратата на Добруджа, но вратарят Георги Аргилашки спаси.

След почивката добруджанци отново бяха по-класният отбор на терена и заслужено се поздравиха с още две точни попадения във вратата на противника. В 74-ата минута вратарят на Черноморец излезе напред и Преслав Йорданов съобразително изпрати топката в мрежата на празната врата. Крайният резултат 4:0 оформи Стилиян Николов.

През второто полувреме в игра за Добруджа се появиха Стефан Статев, Ивайло Минчев и Лъчезар Йорданов.

Източник: Официиална страница на "Добруджа 1919"