Вторник, 02 юли 2024

02.07.2024

Добруджа победи с 1:0 дублиращия отбор на Лудогорец, продължава без загуба в шампионата

Добруджа победи с 1:0 дублиращия отбор на Лудогорец в третия кръг от Втора лига и продължава без загуба в шампионата.
Мачът започна равностойно, като първото положение бе за гостите от Разград в 7-ата мин., но вратарят Георги Аргилашки спаси. Постепенно Добруджа наложи тотална преса на противника и се настани трайно в половината му, организирайки атака след атака. В 21-ата мин. Емануил Манев изпълни пряк свободен удар, но топката мина покрай страничната врата на Лудогорец II. 15 минути преди края на първото полувреме гостите предизвикаха негодуванието на зрителите на стадион Дружба, след като направиха няколко опита да симулират, че срещу тях е извършено нарушение и бавеха играта. Пет минути преди края на полувремето, за грубо нарушение срещу Преслав Йорданов, Методи Стефанов от Лудогорец II получи жълт картон. Славчо Шоколаров изпълни прекия свободен удар, топката бе избита в корнер. Отново Шоколаров застана на точката за изпълнение на корнера, центрира и Преслав Йорданов вкара топката за 1:0 за Добруджа.
След почивката Добруджа отново бе по-добрият отбор на терена, атакувайки постоянно вратата на Лудогорец. Шансове да увеличат резултата след добри голови положения имаха Славчо Шоколаров и Преслав Йорданов. При една от атаките на Лудогорец, Йоан Йорданов влезе остро с бутоните си в главата на вратаря Аргилашки и го събори на земята. Наложи се лекарски екип да влезе на терена. През последните минути на двубоя гостите се опитаха да изравнят, но защитата и вратарят Георги Аргилашки показаха класа и се справиха с лекота. Лъчезар Йорданов пропусна да увеличи головия аванс на Добруджа в 88-ата мин., след като отправи силен удар с глава.
В игра за Добруджа през второто полувреме влязоха Петко Цанков, Янчо Андреев, Лъчезар Йорданов и Шериф Осман.
Източник: ФК "Добруджа 1919" - Официална страница