Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Добруджа 07 превзе Стара Загора след пълен обрат

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) сътвориха голямата изненада в efbet Супер Волей. Воденият от Данаил Милушев тим надделя като гост над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:2 (18:25, 13:25, 30:28, 26:24, 15:11) в двубой от 17-и кръг, изигран в града под липите.

Добричлии са десети с 16 точки (5 победи, 12 загуби), старозагорци са седми с 24 точки (8 победи, 9 загуби).

В следващия кръг Добруджа среща ЦСКА, на 24 февруари (събота). Берое се изправя срещу Пирин ден по-рано.

Двата тима тръгнаха равностойно в срещата, след което добричлии поеха инициативата (6:3). Постепенно играта продължи точка за точка, обаче след 14:14 домакините взеха нещата в свои ръце и не изпуснаха инициативата.

Във втората част старозагорци диктуваха изцяло положението и не допуснаха особена съпротива. Така те увеличиха аванса си след 25:13.

Третият гейм тръгна с преднина за гостите (3:1), след което играта продължи равностойно. Волейболистите на Мирослав Живков поведоха, но след 16:12 обаче съперникът намали разликата и остана на едва точка. Играта се движеше идентично до края на частта, но беройци отново взеха превес. В края се завърза интрига, борбата бе за всяка топка и всяка точка, но добричлии успяха да измъкнат успеха и да намалят пасива  си.

В решителната четвърта част беройци поведоха с 5:2, но съперникът изравни, а след това и поведе. Момчетата на Данаил Милушев бяха водещи през повечето време (19:14), но постепенно домакините стигнаха до равенство. Добруджанци отново взеха превес, като имаха два геймбол (24:22 и 24:23), но не успяха да ги отразят и борбата продължи. Късметът отново бе на страната на гостите и мачът влезе в тайбрек.

Там те поведоха с 3:0, но старозагорци успяха да излязат от ситуацията. Добруджа обаче отново взе превес и почти до края диктуваше положението. Домакините се доближиха при 8:10 и 10:12, но не успяха да преодолеят противника.

Най-резултатен бе Маркус Уускари с 26 точки (1 ас, 1 блокада), като бе отличен за MVP. Със 17 точки завърши Николай Иванов (1 ас). За съперника Спас Байрев бе над всички с 29 точки (4 аса, 2 блокади), 15 точки записа Алекса Поломац (1 ас, 6 блокади).

Източник: bgvolleyball.com