Черно море Тича записа осма победа в НБЛ

Черно море Тича – Шумен 97:90 (19:26, 29:30, 26:18, 23:16)
Зала „Христо Борисов“;
Зрители - 700;
Съдии – Калоян Костов, Владимир Занев и Илиян Цветанов;
Най-резултатни: Тач Ънру и Къртис Джоунс по 25 точки (Черно море Тича); Уилфрийд Ликей 25 точки, Брайън Камерон 23 точки (Шумен);
Черно море Тича записа осмата си победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Пред собствена публика варненският тим надделя над Шумен с 97:90 (19:26, 29:30, 26:18, 23:16), като домакините изковаха победата през второто полувреме на мача. В пореден мач Аверил Ъгба завърши с дабъл-дабъл за Черно море Тича, като реализира 24 точки и спечели 11 борби. „Моряците“ имат в актива си 26 точки след 8 победи и 10 поражения. Шумен е с 6 успеха и 12 загуби.
Гостите започнаха по-добре срещата, допускаха по-малко грешки и поведоха още в началото. След 7:11 играчите на Шумен вкараха 9 поредни точки и поведоха също с толкова при 20:11. Две минути половина преди края на първия период домакините намалиха пасива си на 3 точки – 19:22, но Шумен взе първата четвърт с 26:19. И през втората част гостите показаха по-добра игра, възползваха се от грешки на домакините и започнаха да трупат преднина. След почти осем минути игра през втория период Шумен успя да поведе с 18 точки при 54:36. В заключителните минути преди почивката домакините вдигнаха оборотите, подобриха стрелбата си и успяха да намалят пасива си до 8 точки – 48:56 на полувремето.
След почивката отборът на Черно море Тича показа много по-добра игра и за малко повече от четири минути игра успя да намали изоставането си до две точки – 61:63. Почти в средата на частта с тройка на Къртис Джоунс домакините поведоха за първи път в резултата при 64:63. Гостите изравниха при 69:69, последва още едно равенство, а в последните секунди на частта двата отбора си размениха по една тройка – на Брайън Камерън за Шумен и Къртис Джоунс за Черно море Тича, като преди последния период резултатът бе равен – 74:74. В началото на последната част след едно изравняване на резултата Шумен успя да поведе с 4 точки при 82:78. Домакините веднага отвърнаха с добра защита и обърнаха в своя полза при 83:82. Минута и половина преди края с тройка на Къртис Джоунс Черно море Тича поведе с 8 точки при 94:86. Домакините успяха да удържат аванса си и спечелиха срещата с 97:90.