Вторник, 02 юли 2024

02.07.2024

Албена подкрепи инициативата "Ваканция без грижи" на Националното сдружение на сираците

Албена подкрепи за пореден път инициативата "Ваканция без грижи" и състезанието по уличен фитнес, организирани от Националното сдружение на сираците в България. Неговата цел е да изпълни летните дни на деца и младежи от цяла България с много емоции, нови приятелства и спорт.

С много емоции, усмивки и награди за победители и победени премина петнадесетото издание на спортна кампания „Ваканция без грижи“, организирана от Националното сдружение на сираците в България с подкрепата на дирекция „Спорт“ на община Варна. Участници от Варна, Пловдив, Стара Загора, Русе, Бургас и други населени места от страната в следобедните часовe взеха участие в спортната проява. Директора на спортната дирекция Кристиан Димитров поздрави всички участници при откриването на националния турнир по стрийт фитнес, сред които имаше много официални гости, Кметът на район „Одесос“ Варна Георги Недев, адвокат д-р Даниела Петрова – преподавател в Техническия университет във Варна, Директора на ЦПЛР – ОДК Варна Монка Николова и представители на фирмите спонсори. Специална награда спечели и единственото момиче Никол Радева на 15 г. от Силистра, която обра овациите на гостите и участниците със завидните си умения в уличния стрийт фитнес. Тази година наградите, купи медали и други отидоха при Симеон Стоянов на 15 г. от Русе, който спечели първото място в категория до 16 г., второто място отиде при Дамян Борисов на 16 г. от Раднево, а третото отнесе варненецът Алисиян Петров на 15 г.. В категория момчета от 17 до 20 годишна възраст първото място отиде при Мартин Димитров на 18 г. от град Раднево, второто място остана във Варна и го спечели Иван Андреев, а третото място отиде в дунавския град Русе при Теодор Панчев.

Тази година освен награди за победителите в двете категории, бяха осигурени такива и за всички частници в спортната проява. За победителите на първо място в двете категории е осигурена и голямата награда, а именно петдневна  в курорта Албена.