Официално: 181 кандидати ще се борят за вота на избирателите в област Добрич (обновена)
Приключи процеса по регистрация на листите за предсрочните избори на 2 октомври 2022 г. във всички 28 области на страната. За влизане в 48-ия Парламент, на октомврийския вот ще се борят 29 партии и коалиции.
В 8-ми МИР-Добрич най-наситени са листите на пет от партийните формации - с листи от по 12 кандидати. Само с по един кандидат в листите си са избрали да се явят две от политическите партии.
Вижте списъците с всички кандидати за депутати за изборите и регистрираните листи в 8-ми Многомандатен избирателен район:
1. ПП „Движение за права и свободи“
- 1. Ертен Белгинова Анисова
- 2. Дениз Бюрхан Дюкянджи
- 3. Алекбер Исмет Абил
- 4. Арзу Йосифова Енчева
- 5. Джошкун Девлет Якубов
- 6. Икбал Илков Мариянов
- 7. Ясин Вежди Тасин
- 8. Дилек Илхан Мюзекя
- 9. Сибел Сейфи Осман
- 10. Исмаил Джевжет Ахмед
2. ПП „Български съюз за директна демокрация“ (БСДД)
- 1. Георги Стефанов Неделчев
- 2. Ивайло Николаев Тодоров
- 3. Валентин Иванов Сърменов
- 4. Велико Дочев Петков
3. ПП "Българско национално обединение – БНО"
- 1. Милчо Райков Минчев
- 2. Александър Борисов Димитров
- 3. Момчил Василев Василев
4. ПП „Национално движение „Единство“
- 1. Георги Димитров Георгиев
5. ПП "ВМРО – Българско национално движение"
- 1. Атанас Илиев Атанасов
- 2. Станислав Добрев Илиев
- 3. Стефан Йорданов Стефанов
- 4. Костадин Николов Станчев
- 5. Пламен Йорданов Кирилов
- 6. Борислава Тодорова Богданова
- 7. Светослав Панчев Спиров
- 8. Иван Красимиров Иванов
6. КП „Справедлива България“
- 1. Кольо Петков Парамов
- 2. Ради Вълчев Ганев
- 3. Яна Драгнева Иванова
- 4. Симеон Владимиров Симов
- 5. Никола Георгиев Панов
- 6. Красимира Костадинова Златева
7. ПП „Пряка демокрация“
- 1. Красимир Манолов Стоянов
8. ПП НФСБ
- 1. Йордан Апостолов Апостолов
- 2. Веселин Славчев Казаков
- 3. Валентин Милев Вълчанов
9. КП „Продължаваме Промяната“
- 1. Йорданка Яникова Костадинова
- 2. Галина Събева Георгиева
- 3. Анна Димова Адамова
- 4. Димитър Иванов Мянков
- 5. Деан Иванов Дуков
- 6. Жеко Петков Петков
- 7. Поликсения Рускова Петрова
10. ПП МИР
- 1. Галин Христов Ненов
- 2. Красимир Иванчев Жейнов
- 3. Камен Савов Анестиев
11. ПП „Консервативно обединение на десницата – КОД“
- 1. Кристина Йорданова Сунгарска
- 2. Снежина Пламенова Желязкова
- 3. Божидар Ивелинов Лолов
12. ПП "БТР-България на труда и разума"
- 1. Ванина Илиянова Савова
- 2. Александър Руменов Пръвчев
13. ПП "Коалиция за теб, България"
- 1. Розалия Цветанова Лейкауф
- 2. Надка Данчева Йонова
- 3. Иван Георгиев Савов
- 4. Илиян Живков Георгиев
- 5. Емилия Асенова Кирова
- 6. Георги Маринов Стоянов
14. ПП „Възраждане“
- 1. Константина Венциславова Петрова
- 2. Марин Минков Попов
- 3. Димчо Димитров Димчев
- 4. Георги Иванов Георгиев
- 5. Георги Росенов Джендов
- 6. Димитър Иванов Василев
- 7. Петър Петров Петров
- 8. Диана Живкова Вълчева
- 9. Галин Стоянов Иванов
- 10. Пламен Стоянов Ангелов
15. КП „Български възход“
- 1. Веселин Николаев Колев
- 2. Юлиян Стоянов Петков
- 3. Веселин Паунов Станев
- 4. Иван Руменов Ганев
- 5. Димитър Радушев Радушев
- 6. Пламен Великов Проданов
- 7. Райна Жекова Михова
- 8. Кристина Христова Кръстева
- 9. Даниел Епифаниев Похомов
- 10. Донка Вълчева Петрова
- 11. Георги Христов Георгиев
- 12. Румяна Йорданова Раданова
16. ПП „Български национален съюз – Нова Демокрация“
- 1. Светла Николаева Пенева
- 2. Павел Валериев Димитров
- 3. Мартин Найденов Николов
- 4. Петър Йозов Топалски
- 5. Данаил Николаев Иванов
- 6. Борис Филипов Иванов
17. ПП „Изправи се, България“
- 1. Камелия Пенчева Тодорова
- 2. Георги Ганчев Лолов
- 3. Кирил Костадинов Иванов
- 4. Янка Генкова Кънчева
- 5. Кремена Минюва Йорданова
- 6. Марияна Петрова Янкова
- 7. Петър Петров Стоянов
- 8. Катя Гичева Ангелова
- 9. Станка Тодорова Тодорова
- 10. Иван Минчев Иванов
- 11. Добринка Ангелова Иванова
- 12. Мария Драгомирова Драганова
18. ПП "Движение на непартийните кандидати"
- 1. Константина Николова Ангелова
- 2. Атанас Стоянов Атанасов
- 3. Димитър Атанасов Димитров
19. ПП "Има такъв народ"
- 1. Драгомир Стефанов Петров
- 2. Лъчезар Иванов Бакърджиев
- 3. Ивайло Христов Христов
- 4. Стефан Иванов Костов
- 5. Дарина Костова Аргирова-Митева
- 6. Станислава Иванова Стефанова
- 7. Моника Станиславова Петрова
- 8. Александрина Петрова Димитрова
20. ПП „Глас народен“
- 1. Михаил Иванов Михов
- 2. Десислава Иванова Иванова
- 3. Николай Колев Диков
- 4. Иван Георгиев Гушев
- 5. Марин Маринов Маринов
- 6. Ивелин Иванов Найденов
- 7. Валери Йорданов Ангелов
22. ПП „Правото“
- 1. Стоян Киров Стоянов
- 2. Ангел Кирилов Киров
- 3. Кирил Ангелов Киров
- 4. Радослав Кръстев Радев
- 5. Красимирка Иванова Кирилова
23. ПП „Народна партия „Истината и само истината“
- 1. Димитричка Георгиева Мирчева
- 2. Здравко Симеонов Симеонов
- 3. Иван Димитров Иванов
- 4. Георги Иванов Спасов
- 5. Едип Юрал Ереджеб
- 6. Недялка Мирчева Вълчева
24. КП ГЕРБ – СДС
- 1. Деница Евгениева Сачева
- 2. Красимир Христов Николов
- 3. Живко Николов Желязков
- 4. Живка Георгиева Ненова
- 5. Дочка Койчева Димитрова
- 6. Христо Петров Христов
- 7. Ангел Недялков Петков
- 8. Мирослав Василев Иванов
- 9. Радослав Добрев Йорданов
- 10. Живко Георгиев Желязков
- 11. Георги Красимиров Георгиев
- 12. Гинка Христова Георгиева
25. КП „Демократична България – Обединение“
- 1. Албена Симеонова Върбанова
- 2. Надежда Костова Пампорова
- 3. Божидар Тодоров Радев
- 4. Георги Младенов Цветков
- 5. Димитър Петков Франгов
- 6. Диляна Данаилова Радоева
- 7. Мария Стоянова Методиева
- 8. Корнелия Димитрова Вълкова
- 9. Диян Хинков Деков
- 10. Владимир Бориславов Лафазански
- 11. Евгени Цонков Чобанов
- 12. Милена Вълчева Желева - Керанова
26. ПП „Българска социалдемокрация – Евролевица“
- 1. Виктор Иванов Йоцов
- 2. Валентина Миленова Михайлова
- 3. Красимир Димов Костадинов
- 4. Калинка Николова Георгиева
- 5. Стоян Георгиев Димитров
- 6. Красимира Недялкова Кючукова
- 7. Димчо Георгиев Костадинов
27. ПП „Атака“
- 1. Георги Стойчев Йорданов
- 2. Димчо Господинов Кръстев
- 3. Недко Василев Недев
- 4. Синтия Трифонова Недялкова
28. КП „БСП за България"
- 1. Мая Йорданова Димитрова
- 2. Георги Николаев Тодоров
- 3. Красимир Христофоров Мецов
- 4. Пламен Христов Желязков
- 5. Галин Стоянов Господинов
- 6. Тодорина Станимирова Тодорова
- 7. Илия Димитров Илиев
- 8. Маринела Вълчева Балчева
- 9. Мария Атанасова Кирякова
- 10. Деян Георгиев Димитров
- 11. Галин Йовчев Иванов
- 12. Деян Огнянов Николов
29. ПП „Русофили за възраждане на Отечеството“
- 1. Огнян Стефанов Сапарев
- 2. Петър Георгиев Георгиев
- 3. Румен Димитров Каров
- 4. Галина Вескова Николова
- 5. Добриян Симеонов Малинов
- 6. Георги Спасов Иванов
- 7. Рафаил Антонов Арабаджийски
- 8. Михаил Детелинов Добрев