Образование

Първи областен научен конкурс „Науката на живо“ обяви победителите

Двадесет и седем бяха участниците в Първия областен научен конкурс “Науката на живо”, иницииран от Консултативен съвет при Младежки център – Добрич, съобщиха от Общината.
Техните впечатляващи проекти – „Вулкан”, „Еволюция”, „Град на бъдещето”, „Човешкото тяло”, „Електрическа верига”, „Ветрогенератор”, „Моята България” и др.,спечелиха интереса на присъстващите и затрудниха решението на журито, което връчи награди!
Жури в състав: председател – Жулияна Георгиева – преподавател по мениджмънт в ЧГТП “Райко Цончев”, и членове: Петя Георгиева – преподавател по физика в СУ “Св. Климент Охридски”, Стефани Маринова -зам.-председател на Консултативния съвет при Младежки център – Добрич, и Надежда Георгиева – член на Консултативния съвет – класиране :

Първа възрастова група:

Първа награда:

Проект: „Моята България”
Изготвен от: Атанас Матеев, Георги Костов и Симеон Янчев – СУ “Димитър Талев”, Добрич,

Втора награда:

Проект: „Град на бъдещето”
Изготвен от: Велин Кръстев и Карина Великова – СУ “Димитър Талев”, Добрич.

Втора възрастова група:

Първа награда:

Проект: „Вулкан”
Изготвен от: Тезджан Ниязи, Габриела Любенова и Зехра Неази – ОУ “Св.
Климент Охридски”, село Смолница, Община Добричка,

Първа награда:

Проект: „Градински вълшебства”
Изготвен от: Теодор Ганчев, Весела Ганчева и Ивайла Иванова – СУ “Димитър Талев”, Добрич,

Първа награда:

Проект: „Еволюция”
Изготвен от: Камелия Иванова – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Втора награда:

Проект: „Човешко тяло”
Изготвен от: Александрина Илиева – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Втора награда:
Проект: „Дихателна система”
Изготвен от: Йовко Иванов и Данаил Няголов – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Трета награда:
Проект: „Електрическа верига”
Изготвен от: Валери Стоянов – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Поощрителни награди:

Проект: „Ветрогенератор”
Изготвен от: Илия Великов – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Проект: „Електричество”
Изготвен от: Калоян Колев – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево

Проект: „Отделителна система”
Изготвен от: Стефаниа Папатеодору и Снежина Хинева – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Проект: „Методи за пречистване на вода”
Изготвен от: Мартин Георгиев и Даниел Йорданов – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Проект: „Дихателна система”
Изготвен от: Аделина Андонова – СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево.

Трета възрастова група:

Първа награда:

Проект: „Пречистване на водата”
Изготвен от: Велика Дончева и Георги Стоянов – СУ “Димитър Талев”, Добрич.

 

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.