Понеделник, 17 юни 2024

17.06.2024

Последвайте ни

„Добруджа 1919“ приключи със загуба шампионат 2023/2024 във Втора професионална лига

Добруджа - Монтана 0:2. Голмайстори: 0:1 Денис Динев (53-а), 0:2 Владислав Цеков (68-а)

Добруджа не успя да победи отбора на Монтана в последното си домакинство в шампионата във Втора лига за сезон 2023/2024. Двубоят не бе решаващ за бараж за нито един от двата тима, затова футболистите изиграха едно спокойно първо полувреме, с постепенни разигравания към двете врати.

Гредата спаси Георги Аргилашки от попадение още във 2-ата минута. След пряк свободен удар в 14-ата мин. Димитър Пиргов засече топката с глава, но не бе точен. В 22-ата мин. играта напусна Ангел Ангелов, накуцвайки, на негово място влезе Преслав Славков. До края на полувремето и двата състава организираха добри атаки, но без гол.

След почивката, в 53-ата мин., Монтана поведе в резултата след удар с глава на Денис Динев. В 67-ата минута Георги Аргилашки получи контузия и се наложи резервният вратар Алексей Андреев да загрява. През това време Димитър Пиргов реши да върне топката към половината на Добруджа, играч на Монтана я засече и след бърза контраатака Владислав Цеков вкара топката в мрежата на Добруджа за 0:2.

След като Алексей Андреев замени Георги Аргилашки, старши треньорът Тодор Киселичков направи още две смени. На мястото на Николай Желязков и Калин Георгиев пусна Борис Иванов и Пауло Соарес. В 72-ата мин. Преслав Йорданов изпълни пряк свободен удар, но топката мина над напречната греда.

Добруджа приключи шампионат 2023/2024 във Втора професионална лига с 50 точки, 43 отбелязани гола, 34 допуснати. Голмайстор на тима е Преслав Йорданов с 14 точни попадения.