Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Ювентус с трудна победа при гостуването на Фрозиноне

Ювентус спечели трудно с 2:1 при гостуването на Фрозиноне в мач от 17-ия кръг на Серия А.
18-годишният Кенан Йълздъз откри резултата в 12-ата минута и стана най-младият чуждестранен голмайстор за Ювентус в Серия А. Турският талант играе предимно за Примаверата на Юве, а преди това е бил част от школата на Байерн Мюнхен.
Фрозиноне изравни шест минути след почивката чрез Хайме Баес и постави под напрежение фаворита в този мач.
След изравнителното попадение Йълдъз отстъпи мястото си на терена на звездата на торинци Душан Влахович и именно сърбинът донесе трите точки на "Старата госпожа". Влахович се разписа в 81-а минута с глава след центриране на Маккени от дясно. В последната минута Влахович вкара втория си гол, но попадение бе отменено след преглеждане на ситуацията с ВАР заради засада.
Успехът приближи Юве на точка до лидера Интер, който по-късно днес приема Лече.