Вторник, 02 юли 2024

02.07.2024

Тежкоатлетката от Добрич Станимира Петрова донесе първо злато от Европейските игри

Тежкоатлетката от Добрич Станимира Петрова донесе първи златен медал за България от Европейските игри в Краков. Боксьорката победи във финала в категория до 54 кг Ленуца Перижок с 5:0 (30:27, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа.

32-годишната Петрова, световна шампионка за 2014 година, изигра мача изключително спокойно и  уверено. Тя спечели всеки от трите рунда на мача. Четирима от петимата съдии край ринга дадоха всяка една от частите в нейна полза.

За Станимира Петрова успехът на Европейските игри е по-специален по две причини. През 2019 година тя също спечели злато, но в категория до 57 килограма. Освен това по-рано тази година тя не успя да участва на световното първенство в Индия заради бъбречна криза.

В неделя българските боксьори могат да добавят още два златни медала. В категория до 57 килограма Светлана Каменова ще се бие с французойката Амина Зидани. В същата категория, но при мъжете, Хавиер Ибанес ще боксира с испанеца Хосе Килес Бротонс.