Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Ребека Уелч стана първата жена, ръководила мач във Висшата лига, Тотнъм удържа трудна победа срещу Евертън

Реферът Ребека Уелч стана първата жена, ръководила мач от английската Висша лига по футбол на двубоя между Фулъм и Бърнли.
40-годишната Уелч ръководи мача, в който Бърнли се наложи с 2:0 с голове на Уилсон Одобер и Сандер Берге.
С успеха Бърнли прекъсна серия от три мача без победа и се отлепи от дъното на класирането. Тимът заема предпоследно място с 11 точки. Фулъм е 12-и с 21 точки.
Ребека Уелч редовно съдийства на мачове от женската лига, а преди е получавала наряди за срещи от по-ниските дивизии и турнира ФА Къп, както и за Световното първенство при дамите по-рано тази година. На 4 ноември бе четвърти съдия на мача от Висшата лига между Фулъм и Манчестър Юнайтед.
Тотнъм постигна трета поредна победа и се върна в топ 4. "Шпорите" се наложиха с 2:1 у дома срещу Евертън и изместиха Манчестър Сити от четворката. Сити има мач по-малко заради ангажимента си към Световното клубно първенство.
Тотнъм поведе рано с гол на Ричарлисон в 9-а минута, а Хьон-Мин Сон удвои в 18-а.
Евертън се върна в мача в 82-а минута с гол на Андре Гомеш, а до края Данжума пропусна на два пъти отлични ситуации да донесе точка за "карамелите".
Новият мениджърът на Нотингам Нуно Еспирито Санто дебютира на поста с домакинска загуба с 2:3 от Борнемут.
Еланга даде аванс на Форест преди почивката, но гостите обърнаха с две попадения на Доминик Соланке. Крис Ууд изравни на Нотингам и изглеждаше, че Нотингам ще вземе точка, но в добавеното време Соланке оформи своя хеттрик и донесе победата за Борнемут.
Така Нотингам продължава негативната си серия във Висшата лига и остава 17-и на две точки от зоната на изпадащите.
Борещият се за оставане в елита Лутън постигна изненадваща победа с 1:0 срещу кандидата за топ 4 Нюкасъл. Андрос Таунзенд вкара единствения гол за третата победа на Лутън за сезона.

9 Брайтън 18 7 6 5 34:31 27
10 Челси 17 6 4 7 28:26 22 11 Борнемут 17 6 4 7 24:32 22 12 Фулъм 18 6 3 9 26:31 21
13 Брентфорд 17 5 4 8 24:24 19
14 Уулвърхемптън 17 5 4 8 21:29 19
15 Кристъл Палас 18 4 6 8 18:26 18
16 Евертън 18 8 2 8 23:22 16
17 Нотингам Форест 18 3 5 10 19:33 14
18 Лутън Таун 17 3 3 11 18:32 12
19 Бърнли 18 3 2 13 18:36 11
20 Шефилд Юнайтед 18 2 3 13 13:44 9