Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Левски шампион при момичетата, италианският "Дяволи Роза" при момчетата в "А1 Звезди на бъдещето"

Левски стана шампион при момичетата, а италианският "Дяволи Роза" при момчетата на третия международен турнир по волейбол "А1 Звезди на бъдещето". В надпреварата в спортна зала "Левски София" участваха 12 отбора с таланти до 16 г. от пет силни волейболни нации - България, Италия, Русия, Полша и Сърбия.
Левски спечели директната битка за първото място при момичетата срещу руския Нижни Новгород с 3:0 гейма. Полският Стежица измъкна успех с 2:1 гейма над българския ЦПВК, за да завърши на трето място, оставяйки съперника си четвърти. Сръбският Цървена звезда надви италианския Перуджа с 3:0, за да заеме петата позиция.
Италианският "Дяволи Роза" спечели безапелационно първото място при момчетата с пет победи по 3:0 гейма. В заключителния си мач шампионите надвиха Цървена звезда. В директен мач за второто място руският Факел измъкна успех с 2:1 гейма над домакините от "Левски", които завършиха на трето място. "Люлин" спечели с 3:0 над Берое и зае четвъртата позиция, а старозагорци останаха пети.
Волейболистите от мъжкия отбор на Левски Симеон Николов, Майкон Морейра, Александър Къндев, Кристиан Титрийски и Костадин Козелов заедно с треньора Николай Желязков връчиха медалите на участниците в "А1 Звезди на бъдещето". Според вече създадената традиция медали получиха всички, тъй като мотото е, че всички са победители, а турнирът на българска земя ражда бъдещи големи волейболни съперничества, но и приятелства.
Купата на шампионите при момчетата "Дяволи Роза" бе връчена от съпрезидента на Левски Владимир Николов и треньора на "сините" Николай Желязков.
MVP на турнира при момчетата стана Лоренцо Моро от "Дявол и Роза". Освен него в идеалния отбор на турнира бяха избрани  Даниеле Волпара ("Дяволи Роза"), Семьон Капранов ("Факел"), Ивайло Донов ("Левски), Антоан Веселинов ("Люлин), "Веселин Кокалов ("Берое") и Коста Попович ("Цървена звезда").
Купата на шампионите при момичетата "Левски" бе връчена от съпрезидента на "синия" клуб и вицепрезидентна Българската федерация по волейбол Давид Давидов и турнирният директор Атанас Гаров.
MVP на турнира при момичетата стана Андриана Голева от "Левски". Освен нея в идеалния отбор на турнира бяха избрани Ивайла Рикова ("Левски"), Олга Соловьова ("Нижни Новгород"), Юлия Якимяк ("Стежица"), Калина Венева (ЦПВК), Лана Батаз ("Цървена Звезда") и Елеонора Чебили ("Перуджа").
Турнирът "А1 Звезди на бъдещето" се проведе с подкрепата на Българската федерация по волейбол.