Събота, 04 май 2024

04.05.2024

6 златни и 2 бронзови медала за СК "Хищник" от Добрич на държавното по канадска борба

6 златни и 2 бронзови медала спечели добричкият спортен клуб "Хищник" на 28-мото Държавно първенство по канадска борба за юноши, мъже, жени, хора с увреждания и ветерани, което се проведе в Белоградчик.

В състезанието от 12-ти до 14-ти април участваха най-добрите състезатели на България. Победителите ще представляват страната на Европейското първенство през месец май в Братислава, Словакия и на Световното първенство през месец август в Кишинев, Молдова.

Над 200 бяха състезателите, сред които имаше изтъкнати състезатели, като Сашо Андреев, Божидар Симеонов, Георги Цветков, Красимир Костадинов - многократни европейски и световни шампиони. В отборното класиране за мъже, жени, юноши и девойки победител бе клуб „Армспорт Банско“, а отборен шампион при хората с увреждания е „СКИ Армстронг Варна“.