Здраве Общество Спорт Тервел

140 ученици участваха в кроса „Златна есен“ в Тервел

140 ученици взеха участие в лекоатлетическото състезание „Златна есен”, което се проведе на градския стадион в Тервел. В спортната проява се включиха представители на седем учебни заведения от общината. Организатори на кроса бяха Община Тервел, Клубът по лека атлетика „Атлетик“ с треньор Начо Петров и ЦПЛР „Малкият принц“.

В него взеха участие 140 ученици от:  ОУ „Христо Ботев” с. Зърнево, ОбУ „Доктор Петър Берон” с. Коларци, ОбУ „Васил Друмев”  с. Орляк, ОУ „Паисий Хилендарски” с. Безмер, ОУ „Отец Паисий” с. Нова Камена, СУ „Йордан Йовков”гр. Тервел  и ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел.

Участниците се състезаваха в 10 дисциплини, разделени според годините на раждане на учениците.

Родени 2011 – 2012 г. момичета, дистанция 300 м:

1. Гюляй Гюлджан Исмаил – ОбУ „Доктор Петър Берон” с. Коларци

2. Еда Сали Шабан – ОУ „Христо Ботев” с. Зърнево

3. Яница Станимирова Недкова – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

 Родени 2011-2012 г. момчета, 400 м.

1.Теодор Димитров Димитров – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

2.Райчо Радославов Райчев –  ОУ „Паисий Хилендарски” с. Безмер

3.Мелих Синан Бахри – ОУ „Отец Паисий” с. Нова Камена

Родени 2010 г. момичета, 300 м.

1.Гюлер Михайлова Стефанова – ОбУ „Доктор Петър Берон” с. Коларци

2.Селен Гюнай Сали – ОУ „Паисий Хилендарски” с. Безмер

3.Аслъ Зелвие Бейти –  ОбУ „Доктор Петър Берон” с. Коларци

Родени 2010 г. момчета, 400 м.

1.Самуил Георгиев Добрев – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

2.Джем Джемил Курбан  –  ОУ „Паисий Хилендарски” с. Безмер

3.Джунеил Фивков Боянов – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

Родени 2008-2009 г. момичета, 300 м.

1.Кари Колева Панайотова –  – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

2.Мелек Бейти Исмаил – ОУ „Паисий Хилендарски” с. Безмер

3.Бурчин Самет Ахмет – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

Родени 2008-2009 г. момчета, 400 м.

1.Тюркер Невзат Адем – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

2.Юксел Янков Ангелов – ОУ „Паисий Хилендарски” с. Безмер

3.Даниел Тодоров Стефанов – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

Родени 2006-2007 г. момичета, 300 м.

1. Кадер Зинел Сали – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

2.Елис Емилиянова Мирославова – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

3.Айше Сали Шабан – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

Родени 2006-2007 г. момчета, 600 м.

1.Игнат Светлинов Игнатов  – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

2.Симар Али Исмаил – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

3.Румен Венцислав Руменов – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

Родените през 2004-2005г. момичета, 300 м.

1.Ниляй Нурал Нури – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

2.Станислава Василева Колева – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

3.Емине Айджан Басри – ОУ „Христо Ботев” с. Зърнево

Родените през 2004-2005 г. момчета, 600 м.

1.Енчо Ангелов Николов – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

2.Гюнеш Гюнан Гюнайдинов – ПГТО „Дочо Михайлов” гр. Тервел

3.Иван Йорданов Иванов – СУ „Йордан Йовков” гр. Тервел

Всички участници получиха предметна награда и лакомство, а класиралите се на първо, второ и трето място получиха медали, осигурени от Община Тервел.