Петък, 26 април 2024

26.04.2024

Злато, сребро и бронз за Морски клуб-Балчик от Международна регата Порт Варна

Три медала – златен, сребърен и бронзов, спечели Морски клуб-Балчик от Международна регата Порт Варна. Надпреварата се проведе от 13 до 15 май в акваторията на Варненския залив, участие взеха състезатели от България и Украйна.

Златото в клас ИЛКА 4 (момичета под 16) спечели Габриела Василева от Морски клуб-Балчик. Със среброто в същия клас се окичи Мирела Димитрова от същия отбор. Трето място в клас 420 завоюва екипажът Вилислав Димитров/ Момчил Баев.

На косъм от стълбичката останаха Борислав Тодоров/ Огнян Великов. На 5 място при момичета младша се класира Ирина Щерева, а Мартин Димитров стана девети при момчета старша възраст. И двамата се състезаваха в клас Оптимист.

Следващото състезание на младите ни ветроходци е Международната регата 24 май в Балчик.

Успехите на отбора не биха били възможни без подкрепата на Община Балчик, кмета на Белия град Николай Ангелов и Lighthouse Golf & Spa Resort.