Петък, 26 април 2024

26.04.2024

Най-малката каратека на "Нуките" донесе злато за Добрич от купа "Шумен"

Общо седем отличия спяха да завоюват каратеките на добричкия СКК "Нуките" след финалните двубои в Националния турнир за купа "Шумен". Добричкият клуб замина за участие в надпреварата с 15 свои състезатели - деца.

След оспорвани битки, до стълбичката на победителите достигнаха седем от възпитаниците на треньора Тодор Тодоров. Равносметката - 1 златен , 4 сребърни и два бронзови медала. Единствената шампионка от добричкия клуб е най малката каратека - Андреа Димова, само на 6 годинки. Сребърни медали спечелиха Християн Христов (кат. до 10 г,) , Сияна Иванова (кат. до 10 г.), Ростислав Маринов (кат. до 12г.) и Доника Петрова (кат. девойки старша възраст 17 г.). С бронза се окичиха Васко Иванов (кат. до 10 г.) и Николай Колев (кат. до 14 г.)

Няма как да не съм доволен от представянето на нашите състезатели. Всички се бориха много добре. Е, на някой не им достигна много малко за да се доберат до медалите, но в нашия спорт е така - важен е синият дух, постоянството и спортната дисциплина, сподели сенсей Тодор Тодоров.

В Националния турнир участие взеха над 240 каратеки от клубове в цялата страна. Отборни победители станаха „SENSHI – до – Ловеч“ в оспорвана конкуренция с още 25 други клуба. Призове за най-техничен състезател получиха: