Петък, 26 април 2024

26.04.2024

37 медала, от които 15 златни, спечелиха каратистите от Добрич на последното за годината държавно първенство

Карате клуб “Самурай” отново спечели кошница медали на национално първенство – Купа България, която се състоя през уикенда в Русе. В последното официално състезание за спортно-състезателния календар на Българската национална федерация по карате добричкият клуб се представи отлично, като завоюва 15 златни медала, 9 сребърни и 13 бронзови медала.

В турнира се включиха 430 участници от всички възрасти от 27 клуба в цялата страна. По спечелени медали „КК „Самурай“ се нареди на трето място. Добричкият тим  е съставен от каратисти на възраст от 8 до 38 години.

Със злато се окичиха 8-годишните Дарина Димитрова и Кристиян Димитров, отборно ката 2013-2012 г. Цветелина Иванова, Радослава Василева, Стивън Стоянов, Тулчан Мехмед при кадетите, Мартин Пенев и Симеон Младенов при джуниори, Йоана Кулева, отборно джуниори ката, отборно джуниорки ката, Пеньо Пенев ката при мъжете, отборно ката мъже (Пеньо Пенев , Иван Кръстев , Мартин Пенев) и отборно ката жени ( Теодора Михайлова , Марияна Иванова , Таня Дичева).

Тази година от държавни първенства състезатели на Карате клуб „Самурай“ са спечелили близо 70 медала.