Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

С 15.03 метра Галин Костадинов от Добрич стана европейски вицешампион за ветерани на гюлле

Сребърен медал спечели лекоатлетът Галин Костадинов на Европейското първенство по лека атлетика за ветерани в град Торун, Полша. Добричкият спортист се класира втори в дисциплината тласкане на гюлле с резултат 15.03 метра. Шампионът от Полша Марчин Гашировски взе златото с резултат 15.39 м. Третият е също поляк – Кшищов Яков, с резултат 14.79 м.

Галин Костадинов е президент на СКЛА „Добрич“, действащ треньор, както и състезател.

„Чрез своите участия в състезания се опитва да мотивира своите състезатели, да постигат още по-високи резултати и да не се отказват, докато намират смисъл и вярват в това което правят. Това е човекът, който винаги се старае да провокира състезателите си, да покажат най-доброто от себе си!“, посочват от клуба.

Първенството в Торун продулжава до 23 март.