Неделя, 30 юни 2024

30.06.2024

Никола Цолов завърши шести в дългото състезание в Австрия от Формула 3

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов за първи път в кариерата си завърши състезателен уикенд с две класирания в точките, след като днес той се нареди на шесто място в дългото състезание на „Ред Бул Ринг“. Вчера той триумфира в спринта.
Цолов стартира десети и се ориентира перфектно в хаотичните първи завой, за да се изкачи до осмата позиция. Българинът направи добро каране до края и пресече финалната линия на седмо място, но след финала се изкачи с едно място напред заради наказание на Алекс Дън.
По този начин Цолов изравни най-доброто си класиране в основно състезание във Формула 3, което беше постигнато в Барселона преди седмица. Българинът спечели 19 точки, с които се изкачи на 10-о място в общото подреждане с актив от 44 пункта.
Лидер за сезона е Люк Браунинг, който записа успех днес и със 106 точки поведе пред Габриеле Мини с 95 и Леонардо Форнароли с 86 точки.
Сезонът във Формула 3 продължава следващата седмица на пистата "Силвърстоун“ във Великобритания.