Сряда, 24 юли 2024

24.07.2024

Последвайте ни

Култура в Добрич: Пленер, младежки конкурс, концерт на Лили Иванова, церемонии и носии

Културните събития в Добрич за периода 4 септември – 10 септември 2023 година

ОБЩИНА ГРАД ДОБРИЧ 
КУЛТУРЕН АФИШ
за периода 4 септември – 10 септември 2023 година

 

Пленер „Хартията – дом за спомени“ 2023 / 31 август – 8 септември

Участват: Валентин Асенов - Хъкъла, Верджиния Маркарова, Десислава Денева, Кая Ценкуловска, Милена Алджабари, Николай Тодоров, Павлина Сърбова, Тодор Овчаров, Янко Ненов, Yuelai Ruan – Китай

Място: Художествена галерия – Добрич 

4 септември, 18.00 ч. – Индивидуални представяния Тодор Овчаров, Yuelai Ruan – Китай;

5 септември, 18.00 ч. – Индивидуални представяния на Деси Денева, Павлина Сърбова;

6 септември, 18.00 ч. – Индивидуални представяния на Вержиния Маркарова, Кая Ценкуловска;

7 септември, 18.00 ч. – Откриване на изложба от Пленер „Хартията – дом за спомени“.

Вход свободен

Организатор: Художествена галерия – Добрич в партньорство с хотел „Вила ди Полета“ и с финансовата подкрепа на Община град Добрич

 

26. Международен младежки музикален конкурс „Надежди, таланти, майстори“ – Добрич 2023 / 4 септември – 8 септември

Под патронажа на Йордан Йорданов – Кмет на Община град Добрич

Място: Огледална зала „Нели Божкова“

4 септември, 15.00 ч.

Конкурсна програма

Солисти инструменталисти

Първа А и Б възрастови групи;

5 септември, 14.30 ч.

Конкурсна програма

Солисти инструменталисти

Втора възрастова група;

6 септември, 13.00 ч.

Конкурсна програма

Категория Учител/Ученик

Категория Акомпанимент

Категория Камерна музика/ Камерни ансамбли

Първа и втора възрастови групи;

7 септември, 18.00 ч.

Церемония по закриване на конкурса

Организатор: Община град Добрич 

 

4 септември, 21.00 ч.

Място: Летен театър – Добрич

Концерт на Лили Иванова

Организатор: ЧИА

 

6 септемвриДен на Съединението

Място: Паметник на Захари Стоянов

Поднасяне на цветя на паметника на Захари Стоянов по повод 138 години от съединението на Източна Румелия и Княжество България;

11.00 ч.

Място: пл. „Свобода“

Празничен концерт на Духов оркестър – Добрич

Организатор: Община град Добрич, Духов оркестър – Добрич 

 

6 септември, 20.00 ч. 

Място: Летен театър – Добрич 

Спектакъл „Още по редки тъпанари“ с участието на Мая Новоселска, Роберт Янакиев, Явор Бахаров, Ясена Господинова и Ивайло Спасимиров

Режисьор Теди Москов 

По мотиви от филмите на Марио Моничели, Дино Ризи и Пиетро Джерми

Вход с билети: Касата на Младежки център – Добрич с тел. 089956 06 02

Организатор: ЧИА

 

7 септември - 107 години Добричка епопея и 83 години от подписването на Крайовския договор

09.00 ч., Военно гробище музей

Панихида и поднасяне на цветя;

09.00 ч. – 16.00 ч., Военно гробище музей

Ден на отворени врати;

10.00 ч., Паметник на ген. Иван Колев и загиналите за освобождението на Добруджа през 1916 г

Поднасяне на цветя;

през целия ден

Поднасяне на цветя на паметници и паметни знаци – Кръст-паметник на загиналите в Добричката епопея; Паметен знак на загиналите от 53-ти пехотен полк – част от 7-ма Рилска дивизия, през Добричката епопея  1916 г.; Плоча-барелеф на Н.В. Цар Борис III; паметни плочи на ген. Тодор Кантарджиев, полк. Борис Дрангов и Христо Стефанов

Организатор: Община град Добрич

 

9 септември, 10.00 ч.

Място: АЕМО „Стария Добрич“, пред кулата

„Старите носии танцуват“ – представяне на възстановени носии от с. Победа и добруджански хора

С подкрепата на НФ „Култура“

Организатор НЧ „Природа и наука 1938“ – София и РИМ – Добрич

 

10 септември, 11.00 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен спектакъл „Вълшебното магазинче“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“ 

 

Продължават:

 

Музеят отблизо. 135 години от рождението на Дора Габе.

Място: Фб профил на Дом-паметник „Йордан Йовков“ /

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063464803417

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич 

 

Изложба „Някога в Добрич“

Място: Музей в Градски парк „Свети Георги“

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич 

 

Фотодокументална изложба „130 години от създаването на списание „Мисъл“ – ярка българска диря в европейското културно наследство“ на БАН;

Изложба „Литературната памет и монументалните паметници на град Добрич“ на Арт център „Палитра“ по проект „Изкуство, история – аз и моят град“, финансиран от НФК.

Място: Дом-паметник „Йордан Йовков“

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич, БАН, Арт център „Палитра“

 

Областен конкурс за рисунка „Нарисувай чудния свят на Дора Габе“ по повод 135 години от рождението на поетесата

Краен срок: 30 септември 2023 г.

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич под патронажа на Областен управител на Област Добрич 

 

Изложба „Имена в българското изкуство от Шумен“ от фонда на Художествена галерия „Елена Карамихайлова“ – Шумен

Място: Художествена галерия – Добрич

Организатор: ХГ – Добрич, ХГ – Шумен 

 

Изложба „Моето лято в библиотеката“

Място: Художествена галерия – Добрич

Организатор: Художествена галерия – Добрич

 

Изложба живопис на Пламен Станчев

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, централно фоайе

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

 

Място: Младежки център – Добрич, фоайе

Изложба картини по номера на  „Арт клуб“ – по проект BGLD-1.003-0001 „Младежки център Добрич – Вашето днес“

Място: Младежки център – Добрич, фоайе

Организатор: Младежки център – Добрич

 

Изложба на клуб „Комикс“ с ръководител Венцислав Великов – по проект BGLD-1.003-0001 „Младежки център Добрич – Вашето днес”, финансиран от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2014–2021 г.

Място: Младежки център – Добрич, фоайе

Организатор: Младежки център – Добрич



Програма на Киноклуб „Икар“

 

понеделник 4 септември

14.00 часа ДЕТЕКТИВ ЧИНК И ЗЛАТНИЯТ КОШЕР озвучен на български език
15.45 часа ЗАЛОЖНИКЪТ
17.30 часа ПАЯЖИНАТА
19.15 часа ДЕТЕКТИВ ЧИНК И ЗЛАТНИЯТ КОШЕР озвучен на български език
21.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3 

 

вторник 5 септември

14.00 часа ПАЯЖИНАТА
15.45 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3
17.45 часа ЗАЛОЖНИКЪТ 10 лв.
19.30 часа ДЕТЕКТИВ ЧИНК И ЗЛАТНИЯТ КОШЕР озвучен на български език
21.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3 

 

сряда 6 септември

14.00 часа ДЕТЕКТИВ ЧИНК И ЗЛАТНИЯТ КОШЕР озвучен на български език
16.00 часа ЗАЛОЖНИКЪТ
17.45 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3
20.00 часа ПАЯЖИНАТА 

 

четвъртък 7 септември

14.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3
16.00 часа ЗАЛОЖНИКЪТ
17.45 часа ПАЯЖИНАТА 10 лв.
19.30 часа ДЕТЕКТИВ ЧИНК И ЗЛАТНИЯТ КОШЕР озвучен на български език
21.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3 

 

петък 8 септември

14.00 часа МОНАХИНЯТА 2
16.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3 10 лв.
18.00 часа ПЪТЕШЕСТВИЕ ДО ЛУНАТА озвучен на български език
20.00 часа МОЯТА ГОЛЯМА ЛУДА ГРЪЦКА СВАТБА 3 

 

събота 9 септември

11.00 часа ДЕТЕКТИВ ЧИНК И ЗЛАТНИЯТ КОШЕР озвучен на български език
12.30 часа ПЪТЕШЕСТВИЕ ДО ЛУНАТА озвучен на български език
14.15 часа МОЯТА ГОЛЯМА ЛУДА ГРЪЦКА СВАТБА 3
16.00 часа МОНАХИНЯТА 2
18.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3
20.00 часа МОЯТА ГОЛЯМА ЛУДА ГРЪЦКА СВАТБА 3

 

неделя 10 септември

11.00 часа ПЪТЕШЕСТВИЕ ДО ЛУНАТА озвучен на български език
12.45 часа ДЕТЕКТИВ ЧИНК И ЗЛАТНИЯТ КОШЕР озвучен на български език
14.15 часа МОНАХИНЯТА 2
16.15 часа ПЪТЕШЕСТВИЕ ДО ЛУНАТА озвучен на български език
18.00 часа МОЯТА ГОЛЯМА ЛУДА ГРЪЦКА СВАТБА 3
20.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ 3 10 лв.




ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени.

c