Неделя, 30 юни 2024

30.06.2024

Аржентина записа трета поредна победа на Копа Америка

Аржентина записа трета поредна победа в своята група "А" на Копа Америка, след като се наложи с 2:0 над Перу и завърши с пълен актив от 9 точки. И двете попадения за Световните шампиони бяха дело на Лаутаро Мартинес, който бе точен в 47-ата и 86-ата минута. В 70-ата минута Аржентина получи дузпа, но Леандоро Паредес прати топката в гредата.
В последната минута на редовното време Перу имаше отличен шанс, след като изстрел с глава на Франко Санелато се отби от гредата.
"Албиселесте" играха без контузената си звезда Лионел Меси, но въпреки това създадоха доста положения пред вратата на противника.
В другата среща от група „А“ Канада и Чили завършиха наравно 0:0, което се оказа достатъчно за „кленовите листа“ да завършат на втора позиция и също продължават напред.
Още в 20-ата минута Габриел Суасо от Чили бе изгонен от игра за втори жълт картон и съответно червен. Така задачата на Канада бе значително улеснена и само редицата пропуски попречиха на тима да стигне до успех.