Петък, 26 април 2024

26.04.2024

Добруджа 07 започна с победа в три гейма в предварителния турнир

Отборът на Добруджа 07 стартира с успех надпреварата за първа и втора осмица на Суперлигата. Волейболистите на Мирослав Живков надиграха Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 гейма (26:24,25:20,25:19) в първия си мач от група 3, изигран в зала "Добротица".

Добричлии започнаха силно срещата - с преднина от няколко точки. След 12:10 обаче разликата постепенно се стопи и тимът на Берое обърна резултата. Играта тръгна точка за точка, но старозагорският тим отново дръпна. Успешни атаки на Венци Рагин и Методи Ананиев доведоха до победата на добричлии в първия гейм с 26:24.

Втората част започна идентично на първата. Домакините поведоха, но ролите се размениха. След това играта продължи точка за точка, напрежението от двете страни на мрежата ставаше все по-голямо. В края добричлии не срещнаха проблеми и увеличиха аванса си.

Третата част отново тръгна с доминация на добричките волейболисти, които поддържаха преднината през цялото време. Впоследствие разликата нарасна и тимът, воден от Мирослав Живков, записа чист успех след 25:19.

Утре Добруджа 07 играе срещу Пирин, а Берое се изправя срещу Арда. Мачовете са с начални часове 20:30 и 17:30.

източник: bgvolleyball.com

снимка: bgvolleyball.com