Петък, 26 април 2024

26.04.2024

Последвайте ни

"Добруджа 07" отстъпи в третата си контрола срещу "Дунав"

Мъжкият волейболен състав на "Добруджа 07" записа първа загуба от изиграните до момента три контроли срещу състава на "Дунав" (Русе). В петгеймова битка, продължила два часа, макар и и трудно волейболистите на Данаил Милушев надделяха като гости с 3:2 гейма.

Мачът бе третата поред предсезонна контрола между двата тима. През септември, "зелените" постигнаха две победи срещу русенския тим - с 3:2 и 4:1 гейма.

От началото на месеца, момчетата на Мирослав Живков изиграха още две контроли преди началото на новия сезон в Суперлигата. Като гости, в пловдивската зала "Сила", добруджанци отстъпиха на ПСК "Локомотив" с 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:17).

При същия резултат завърши и контролната среща срещу носителите на Суперкупата. В уговорените четири гейма, "Хебър" победиха с 3:1 (19:25, 25:21, 25:18, 25:20). По решение на двата щаба, състезателите изиграха и пети допълнителен гейм, като отново бе спечелен от домакините с 25:16.

През този уикенд - на 10.10 от 18:00 ч. в столичната зала "Хр. Ботев", почитателите на родния волейбол ще наблюдават първия мегасблъсък за новия сезон. Един срещу друг в битка за Суперкупата на България Iveco, на спортното поле излиза настоящият носител на трофея - тигрите от Пазарджик, и шамшионите на страната - "Нефтохимик". Както и в предходни години, битката ще е до последната точка, а адреналинът ще е в максимални количества.

източник: bgvolleyball.com