Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Рома се наложи като домакин на Наполи в италианската Серия А

Отборът на Рома победи Наполи с 2:0 като домакин в двубой от 17-ия кръг на италианската футболна Серия А. С успеха Рома събра 28 точки и изпревари Наполи на шестото място във временното класиране, а тимът от Неапол има 27 на седма позиция.
И двете попадения паднаха през второто полувреме, а гостите завършиха мача с двама души по-малко заради два червени картона също през вторите 45 минути.
Лоренцо Пелегрини даде преднина от 1:0 за Рома в 76-ата минута на срещата, само пет след като влезе в игра от резервната скамейка, а в шестата минута на добавеното време Ромелу Лукаку оформи крайното 2:0 след успешна контраатака.
Шампионът в Серия А Наполи остана с 10 човека на терена след директния червен картон на Матео Политано в 66-ата минута за нарушение срещу Никола Залевски, а в 86-ата Виктор Осимен, който поднови договора си по-рано пред деня, получи втори жълт и съответно червен картон оставяйки тима си с 9 състезатели до края на двубоя.
Още през първото полувреме реферът раздаде шест жълти картони, включително на двамата треньори. Гостите имаха превъзходство при владението на топката, но Рома организира по-опасните атаки.
Едоардо Бове пропусна възможност да се разпише за домакините след пас от Лукаку, а малко по-късно той пропиля нов шанс за попадение.
През втората част Наполи опита да стигне до изравнително попадение, но без реални възможности за гол.