Отличиха най-добрите в конкурса "С очите си видях бедата" в Добрич
Отличиха най-добрите творби от общинския етап на Международен конкурс за детска рисунка „С очите си видях бедата“. В него участваха 129 деца и ученици от ДГ №17 „Първи юни“, ОУ „Стефан Караджа“, СУ „Св. св. Кирил и Методий“, СУ „Димитър Талев“, СУ „Св. Климент Охридски“, Ателие „Стела и Дара“, КСУПЛДУ „Палитра“ Дневен център за деца с увреждания.
Основната цел на конкурса е подрастващите да пресъздадат със средствата на изобразителното изкуство познанията си за бедствията и пожарите, начините за поведение при тях и дейностите на Единната спасителна система.
Наградите на победителите връчи кметът Йордан Йорданов.
ПЪРВА КАТЕГОРИЯ: Деца и ученици от всички общообразователни училища и центровете за подкрепа на личностно развитие в системата на предучилищното и училищно образование.
Първа група - от 7 до 10 години
I място
СОФИЯ АНДРЕЕВА – 9 г. СУ „П.Р.Славейков“
II място
ЙОАННА ИЛИЕВА – 8 г. СУ „П.Р.Славейков“
III място
ЛОРА РУСЕВА – 10 г. СУ „П.Р.Славейков“
Поощрителни награди:
МЕЛАНИ ВЛАДИМИРОВА – 7 г. ДГ №17 „Първи юни“
НИКОЛ ЙОРДАНОВА – 7 г. ОУ „Стефан Караджа“
ВИКТОРИЯ ЖЕКОВА– 8 г. СУ „П.Р.Славейков“
АННА НИКОЛОВА – 9 г. СУ „П.Р.Славейков“
ДАЯНА КОЛАРОВА– 9 г. СУ „П.Р.Славейков“
НИКОЛАЙ ИЛИЕВ – 9 г. СУ „П.Р.Славейков“
ДЕНИСЛАВА МАРИНОВА – 9 г. СУ „П.Р.Славейков“
СТЕФАН ПЕТРОВ – 10 г. СУ „П.Р.Славейков“
Втора група – от 11 до 13 години
I място
МИРАЙ МЮМЮН – 12 г. СУ „Димитър Талев“
II място
НОНА ГАНЕВА–13 г. СУ „Св.св. Кирил и Методий“
III място
ЕСИН АХМЕТ –13 г. СУ „Св.св. Кирил и Методий“
Поощрителни награди:
БОРЯНА СТОИЛОВА – 11 г. СУ „П.Р.Славейков“
ЯСМИН ИСТИКБАЛ – 11 г. СУ „Димитър Талев“
БОЖИДАРА СТОЙЧЕВА – 12 г. СУ „Димитър Талев“
ПЕТЪР ИВАНОВ – 13 г. СУ „Св.св. Кирил и Методий“
ВИКТОРИЯ КОВАЧЕВА – 13 г. СУ „П.Р.Славейков“
РАЛИЦА ЗАХАРИЕВА– 13 г. СУ „П.Р.Славейков“
Трета група – от 14 до 18 години
I място
КОНСТАНТИН ПАСКАЛЕВ – 14 г. СУ „Св.св. Кирил и Методий“
II място
ВАНИНА ИВАНОВА СУ „Св.св. Кирил и Методий“ – 14 г.
III място
АНАСТАСИЯ НИКОЛОВА – 14 г. СУ „Св.св. Кирил и Методий“
ВТОРА КАТЕГОРИЯ: Деца и ученици от профилирани паралелки, училища и школи по изобразително изкуство
Първа група - от 7 до 10 години
I място
АВГУСТИНА ДИМИТРОВА – 8 г. Ателие „Стела и Дара“
II място
МАГДАЛЕНА ГЕОРГИЕВА – 10 г. Ателие „Стела и Дара“
III място
ДИМАНА ГЕОРГИЕВА – 8 г. СУ „Св.Климент Охридски“
Втора група – от 11 до 13 години
I място
НИКОЛЕТА КЕРАНОВА– 12 г. СУ „Св.Климент Охридски“
II място
ДАРИНА ГЕОРГИЕВА –11 г. СУ „Св.Климент Охридски“
III място
СЕЛИН НУФЕЛ– 12 г. Ателие „Стела и Дара“
Трета група – от 14 до 18 години
I място
ЖУЛИАН ДИМОВ – 16 г. Ателие „Стела и Дара“
II място
Не се присъжда.
III място
Не се присъжда.
ТРЕТА КАТЕГОРИЯ: Деца и ученици от училища за деца със специални потребности и домове за деца в неравностойно положение
Втора група – от 11 до 13 години
I място
АЛЕКСАНДЪР ИВАНОВ -12 г. КСУПЛДУ „Палитра“ Дневен център за деца с увреждания
II място
Не се присъжда.
III място
Не се присъжда.