Неделя, 25 януари 2026

25.01.2026

Последвайте ни

Осъдиха на 4 години затвор 28-годишен дилър от Балчик

Наказанието ще се изтърпява при първоначален строг режим след одобрено споразумение от съда

28-годишен жител на град Балчик е осъден на 4 години лишаване от свобода при първоначален строг режим за държане на високорискови наркотични вещества с цел разпространение. Присъдата е постановена от състав на Окръжния съд в Добрич след одобряване на споразумение между страните по делото.

Подсъдимият се е признал за виновен, че на 21 януари 2025 г., по път I-9, на около 200 метра след кръговото движение на изхода на град Балчик в посока град Варна, в условията на опасен рецидив и без надлежно разрешително, е държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества. У него са били открити метамфетамин с общо тегло 4,75 грама, както и 33 топчета от алуминиево фолио, съдържащи марихуана с общо тегло 7,83 грама. Общата стойност на наркотичните вещества възлиза на 489,10 лева.

Делото в Окръжния съд е било образувано по внесен обвинителен акт. По време на разпоредителното заседание страните са уведомили съда за намерението си да постигнат споразумение, което впоследствие е било внесено и разгледано.

Съдебният състав е приел, че постигнатото споразумение не противоречи на закона и морала, и го е одобрил. Одобреното споразумение има последиците на влязла в сила присъда.

c