Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Монтана спечели в три гейма срещу Берое 2016 в шампионата на България по волейбол за мъже

Монтана победи лесно с 3:0 (25:20, 25:19, 27:25) гостуващия Берое 2016 в двубой от 11-ия кръг в първенството на България по волейбол за мъже.
Домакините контролираха изцяло събитията на полето в първите два гейм и закономерно поведоха със солиден аванс в резултата. В третата част се стигна до 15:10 и 24:21 за Монтана, но старозагорци се върнаха в двубоя при 24:24. Монтанци направиха задачата си по-лесна приключвайки мача при петата си възможност.
Най-резултатен в полза на победителите стана полякът Кристиан Валчак с 18 точки. Съотборникът му Бруно Рубо добави още 12 точки.
За гостите с 16 точки завърши Спас Байрев.
Монтана е на второ място във временното класиране след 8 победи и 3 поражения и 22 точки. Берое 2016 заема седмата позиция в Суперлигата.
В друга среща от кръга Марек Юнион-Ивкони победи с 3:0 (28:26, 28:26, 25:18) пред собствена публика местния си противник Пирин Разлог.
Димитър Дулчев реализира 19 точки за дупничани, докато със 17 пункта се отличи Мариян Наков от отбора от Разлог.
Носителят на купата на страната за миналия сезон Хебър отстъпи с 0:3 (14:25, 14:25, 20:25) у дома срещу Добруджа 07.
По-късно тази вечер един срещу друг се изправят бургаските съперници Дея спорт и Нефтохимик 2010.
В събота е дербито между Левски София и ЦСКА.