Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

КБС „Калиакра“ взе участие в XIX-ти Национален турнир по карате „Приятелство, не омраза“ 2023

Каварненските каратеки от КБС „Каликра“ взеха участие в XIX-ти Национален турнир по карате за купата на община Кнежа под надслов "Приятелство, не омраза“.

Участие взеха общо 230 състезатели с над 270 участия в дисциплините Ката, Ката отборно, Ката отборно фемили, Макивара и Кумите, които демонстрираха своите техники и хъс за победа.

Клуб по Бойни Спортове „Калиакра“ Каварна бе представен от 15 състезатели в горепосочените дисциплини. Шампиони, вицешампиони и бронзови медалисти в индивидуалните категории от състезателния ден са: Петър Ангелов – с 3 златни и 2 бронзови медала, Добромира Стоянова – 1 златен и 2 бронзови медала, Михаела Траянова – сребърен медал, Теодора Недева – сребърен медал, Вероника Савоя – бронзов медал, Игор Раскевич – бронзов медал, Юлияна Лобода – златен медал, Симона Атанасова – бронзов медал, Ивелин Калинов – златен медал, Дамиан Янев – сребърен медал. В дисциплината Ката фемили /отборно/ КБС „Калиакра“ Каварна участва с три отбора. След приключване на категорията трето място заеха Симона Атанасова и Христо Христов.

Равносметката за КБС „Калиакра“ Каварна от турнира в Кнежа е 5 златни, 3 сребърни и 6 бронзови и 2 купи. Състезателите на КБС Калиакра Каварна спечелиха и трето място в  комплексното класиране!