Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Интер си върна аванса от четири точки на върха след рутинна победа над Лече

Интер постигна рутинна победа с 2:0 у дома срещу Лече в мач от 17-тия кръг на Серия А.
С успеха "нерадзурите" запазиха разликата на върха от 4 точки с втория Ювентус, който по-рано днес се  наложи над Фрозиноне с 2:1.
Ян Бисек откри резултата с дебютния си гол за Интер. Германският бранител се разписа в 43-а минута след асистенция на Хакан Чалханоглу.
Николо Барела затвърди успеха с попадение в 78-а минута след асистенция на Марко Арнаутович. Барела бе изведен ефектно от Арнаутович с пета зад гърба на защитата и за него остана само да прати топката в мрежата.
Лече доигра последните минути с 10 души след червен картон на замбиеца Ламек Банда в 84-а минута.
Верона също спечели с 2:0 у дома срещу Каляри в друга среща от  кръга.  Нгонге и Джурич се разписаха и помогнаха на веронци да се измъкнат от зоната на изпадащите. Тимът вече е 16-и с 14 точки. Каляри остава 18-и с 13 точки.