Двама мъже попаднаха в ареста след проверки за наркотици в Добрич

Двама мъже са задържани в рамките на отделни полицейски проверки в Добрич, след като у тях са открити вещества, реагиращи на канабис, съобщават от полицията.
На 20 юни около 21:00 часа в града е спрян за проверка лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 26-годишен мъж. В хода на проверката служителите на реда са открили ръчно свита цигара със суха тревна маса, която при полеви тест е реагирала на канабис.
Мъжът е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо полицейско производство.
При друг случай, на 21 юни около 00:30 часа, в Добрич е извършена проверка на 37-годишен мъж. При нея е установена лула с кристално вещество, както и ръчно свита цигара, реагираща на канабис.
И той е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.









