Два концерта ще зарадват жителите на Добрич на Благовещение - 25 март

С празнични музикални събития Общински културен институт „Добрич“ ще отбележи Благовещение на 25 март, като подготвя два концерта за жителите и гостите на града.
От 11:00 часа пред Храм „Свети Георги“ Духов оркестър – Добрич ще изнесе празничен концерт на открито. Събитието е с вход свободен и е посветено на един от големите християнски празници.
Вечерта от 18:30 часа в Огледална зала „Нели Божкова“ ще се състои концерт на Български камерен оркестър – Добрич. Диригент ще бъде Арто Чифчиян, а концертмайстор – Ирина Олшанска.
В програмата са включени произведения на Марк-Антоан Шарпантие, Жозеф дьо Болон Шевалие дьо Сент Жорж, Жан-Филип Рамо и Джузепе Верди. Публиката ще има възможност да чуе прелюда из „Te Deum“, увертюрата „Неизвестният любовник“, „Кокошката“ от Концерт №6, както и Струнен квартет в ми минор от Верди във версия за струнен оркестър.
Билети за вечерния концерт се предлагат на касата на Концертна зала „Добрич“.









