Сряда, 22 април 2026

22.04.2026

Последвайте ни

46-годишна наркопласьорка е задържана с дрога след спецакция в Добрич

Над 60 грама наркотично вещество са открити при проверка на такси и обиск на имот

Жена на 46 години е задържана при специализирана полицейска операция по линия на наркотичните вещества, проведена на 21 април в град Добрич, съобщават от ОД на МВР.

Около 18.30 часа служители на полицията спират за проверка таксиметров автомобил, в който като пътник пътува жената, известна на органите на реда. В хода на проверката в дамската ѝ раница са открити полиетиленови пакети със суха тревна маса, реагираща на канабис, с общо тегло 63,5 грама.

При последвалите оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално-следствени действия е извършена проверка на частен имот по улица „Акация“ в Добрич, обитаван от жената. Там са установени електронна везна и още девет полиетиленови пакета със суха тревна маса, реагираща на канабис, с тегло 4,71 грама.

Жената е задържана за срок до 24 часа. Работата по установяване и документиране на престъпната ѝ дейност продължава.

c