Събота, 06 юли 2024

06.07.2024

Последвайте ни

Волейболистите от Добрич ще спорят с „Берое“, „Пирин“ и „Арда“ за място в първата осмица на Суперлигата

На 15, 16 и 17 октомври в Добрич ще се състои първият предварителен турнир за влизане в първата осмица на волейболната Суперлига за сезон 2020/2021. ВК „Добруджа 07“ ще бъде домакин на „Берое“-Ст.Загора, „Арда“-Кърджали и „Пирин“-Разлог.

Това е нов формат на Суперлигата. Първите четири тима от крайното класиране за изминалия сезон – Нефтохимик, Хебър, Добруджа 07 и Монтана ще бъдат домакини на предварителните турнири, от които ще стане ясно разпределението на 16-те участници в елита този сезон. Победителите в тези турнири се класират директно за първата осмица. Останалите правят още един турнир, за да се разпределят и другите места.

„Този формат се е ползвал преди години в България, има го и в други държави. Той си има своите предимства и недостатъци, но такова беше решението на федерацията. Елитът се разширява от 10 на 16 отбора“, коментира президентът на добричкия клуб Веселин Велев.

Предварителни турнири ще предшестват началото на шампионата, който ще стартира в началото на ноември.