Още 1215 пребориха коронавируса, нови 33-ма с COVID-19 от Добрич

772 са новозаразените с коронавирусна инфекция през изминалото денонощие в страната. Положителните тестове са 23% от общо 3369 лабораторно изследвани с PCR и чрез бърз тест за антигени. Излекувани през последните 24 часа са 1215 пациенти. Това показват данните в Единния информационен портал.
От всички лабораторно изследвани проби, 2407 са с PCR, а 1262 - с бърз антигенен тест.
Към 00:00 ч. на 25 декември системата отново отчита спад на активните случаи в страната, които вече са 81 955. Броят на хоспитализираните е 5671, от тях 521 са в интензивни отделния.
През изминалото денонощие има 33-ма новодиагностицирани с коронавирусна инфекция от област Добрич. Общият брой на регистрираните от областта, към днешна дата вече е 3403.
Единствената област, в която през изминалите 24 часа няма новорегистриран с коронавирусна инфекция, е Габрово.
Разпределение на новозаразените (по области, според настоящ адрес на лицата):
- Благоевград - 23, Бургас - 57, Варна - 72; Велико Търново - 5; Видин - 8; Враца - 28; Добрич - 33; Кърджали - 13; Кюстендил - 17; Ловеч - 22; Монтана - 4; Пазарджик - 28; Перник - 4; Плевен - 46; Пловдив - 50; Разград - 6; Русе - 34; Силистра - 17; Сливен - 31; Смолян - 3; София - 29; София (град) - 139; Стара Загора - 9; Търговище - 14; Хасково - 35; Шумен - 18; Ямбол - 27.
Още 45 души са изгубили битката с коронавируса през изминалите 24 часа в страната.
Според Националната информационна система, COVID-19 е потвърден при 8671 лица – медицински служители. 10 нови случая са регистрирани през изминалото денонощие.
От 22 декември (вторник) до 31 януари 2021 г. в страната са в сила нови противоепидемични мерки









