Петък, 21 август 2026

21.08.2026

Последвайте ни

Най-малко 50 души са загинали след преобръщане на кораб в северозападната част на Нигерия

Най-малко 50 души, включително много жени и деца, са загинали след преобръщане на кораб в река в северозападния щат Сокото в Нигерия, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес, позовавайки се на нигерийските власти и местни жители.
Корабът е превозвал хора, които са отивали на работа към ферми в района, съобщиха властите.
Местен жител, загубил 13-годишната си внучка, разказа пред АП, че много от жертвите са жени и деца, които работят на полето по време на дъждовния сезон.
Друг местен жител разказа, че използва същия воден път, за да стигне до имота си и се смята за късметлия, че не е бил на кораба. Според него почти всяко семейство в местната общност е засегнато.
Смъртоносните инциденти с кораби са често срещани в Нигерия, особено през дъждовния сезон. Слабото прилагане на правилата за безопасност позволява в страната да се използват повредени плавателни съдове без спасителни жилетки. През януари най-малко 25 души загинаха в щата Йобе при подобен инцидент.

c