Соня Георгиева: Силата на Добруджа е в хората ѝ. Честит празник!
Кметът на община Добричка отправи поздрав към жителите по повод празника на общината и събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“

По повод Празника на община Добричка кметът Соня Георгиева отправи поздравителен адрес към жителите на общината:
Уважаеми жители на община Добричка,
Уважаеми колеги от общинска администрация,С огромна радост Ви поздравявам за Празника на Община Добричка и фолклорния събор „Песни и танци от слънчева Добруджа“.
Днес отдаваме почит на нашите корени, на традициите, които ни обединяват, и на хората, които с труда и таланта си ги съхраняват и предават напред във времето.
Добруджа не е само земя, тя е домът на нашите предци, паметта на поколенията и надеждата за нашите деца.
Пожелавам на всички здраве, щастие и благополучие!
Силата на Добруджа е в хората ѝ – в тяхната доброта, трудолюбие и вяра в бъдещето. Да продължим заедно да пишем историята на нашия край с обич и достойнство!
Честит празник!
Днес от 14:00 часа в зала „Добрич“ ще се състои и официалната церемония по връчването на годишните награди на община Добричка. Отличия ще получат най-добре представилите се кметства, населени места с кметски наместници, детски градини, училища, читалища, арендатори, земеделски кооперации и животновъди, както и носителите на двете специални награди на кмета.
Празничната програма продължава и в събота и неделя с 57-ото издание на Националния фолклорен събор „Песни и танци от слънчева Добруджа“, който ще събере над 2500 изпълнители от България, Украйна и Румъния на сцените в местността Славната канара край село Дебрене.









