Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Блестящо представяне на карате клуб „Добруджа“ на турнир в Румъния

Добруджанските каратеки спечелиха 16 медала в 20-то юбилейно издание за купа „Контакт“, проведено в Букурещ

Карате клуб "Добруджа“ се завърна с общо 16 медала от участие в Букурещ в един от най-силните турнири на Балканите - Купа "КОНТАКТ". В надпреварата се включиха над 1550 участници от 80 клуба от България, Македония, Молдова, Сърбия и Румъния.

Карате клуб „Добруджа“ се представи с 9 състезатели на възраст между 7 и 13 години. Въпреки крехката възраст на добруджанци, те се представиха блестящо, спечелвайки общо 16 медала, от които 4 златни, 4 сребърни и 8 бронзови, както и 4 купи.

Добричлии категорично затвърдиха шампионската си позиция при децата, както в дисциплината Кумите (спаринг), където почти всички състезатели стигнаха до финали между жестока конкуренция в категориите си, но и в дисциплината Ката (Форма), където отново отборът на "ДОБРУДЖА" стана шампион.

Страхотната игра на добричлии успя да нареди клуба на престижното 18-то място в генералното комплексно класиране от всички 80 клуба. Турнирът бе изключително важен за жълто-зелените каратеки, защото пред клуба предстои участие в Национална Купа "БЪЛГАРИЯ".

Карате клуб "ДОБРУДЖА" се представи в състав: Венцислав Бакларов, Митко Станев, Даниел Димитров, Елиф Фикрет, Мартин Михов, Стефани Стефанова, Георги Иванов, Георги Костов и Боян Христов.

Сенсей Стоян Димов изказва огромната си благодарност към спонсора на отбора -  "АГРИВА" АД.