Вторник, 23 юни 2026

23.06.2026

Последвайте ни

13 медала за Карате клуб „Добруджа“ от турнир във Велико Търново

Карате клуб „Добруджа“ завоюва 13 медала на ежегодния турнир за Купа „Етър“, който се проведе в събота във Велико Търново. В надпреварата участваха над 300 състезатели до 16-годишна възраст от 20 български клуба.

Клубът от Добрич беше представен от 11 състезатели, като за близо половината от тях това беше дебют на официален турнир от календара на Българската национална федерация по карате. Въпреки малкия състав и ограничения състезателен опит на част от участниците, добруджанските каратеки се представиха на високо ниво и спечелиха общо 13 отличия – 6 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала.

С две шампионски титли се отличи Синан Ремзи, който триумфира в дисциплините макевара при момчета до 10 години и кумите при момчета до 10 години в категория над 35 килограма.

Златни медали спечелиха още Мартин Михайлов в кумите при момчета до 8 години над 24 килограма, Искрен Друмев в кумите при момчета до 12 години до 35 килограма, Митко Станев в кумите при момчета до 12 години до 40 килограма и Георги Иванов в дисциплината ката при кадетите.

Сребърни отличия заслужиха Владимир Вълчев в кумите при момчета до 10 години до 35 килограма, Михаил Мирчев в кумите при момчета до 10 години до 30 килограма, Мартина Радева в макевара при момичета до 8 години и Борислав Димитров в макевара при момчета до 10 години.

С бронзови медали се окичиха Мартина Радева в кумите при момичета до 8 години над 24 килограма, Мартин Михайлов в макевара при момчета до 8 години и Владимир Вълчев в макевара при момчета до 10 години.

На крачка от отличията останаха Стелиян Димитров и Мартин Михов. Въпреки доброто си представяне, технически грешки им попречиха да спечелят срещите си в репешажите за бронзовите медали.

С представянето си във Велико Търново състезателите на Карате клуб „Добруджа“ затвърдиха доброто си развитие и показаха потенциал за бъдещи успехи на националната сцена.

c