Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Тежкоатлетите на СКВТ „Добруджа“ завоюваха 10 призови места на държавно първенство

Спортен клуб по вдигане на тежести „Добруджа“  закрива годината с 10 призови места от 14 участвали в Държавното лично отборно първенство, втори кръг, което се проведе в град Пловдив. Той се класира на второ място в отборната надпревара при кадети до 15 годишна възраст. Състезателите му завоюваха общо четири първи места, едно второ и пет трети места, съобщи президентът на клуба Християн Ангелов.

Първо място завоюва Стелиян Сотиров в тежката категория +102 кг, кадети  до 15 г. С първо място се завърна и Виктор Фотев в категория до 73 кг, юноши до 20 г. Първо място има също Мартина Радимова в категория +61 кг, момичета до 13 г. С първо място е и Елена Граденекер в категория до 71 кг, девойки до 20 г.

Трето място за Тодор Тодоров в категория до 67 кг, кадети до 15 г. Трето място завоюва Неделчо Радимов в категория до 73 кг, кадети до 15 г. Трето място и за Емирджан Ердоган в категория до 89 кг, кадети до 15 години. В същата категория Кристиян Колев се класира на четвърто място.  Трето място спечели  Синан Савов в тежка категория +109 кг, юноши до 20 г. Трето място завоюва най-малкият участник Веселин Йорданов при момчета, категория до 35 килограма. В същата категория Тезгин Сабри се класира на осмо място. Васил Василев се класира пети в категория до 61 кг момчета до 13 години.

Осмо място записа Емир Мехмед в тежка категория +61 кг, момчета. Второ място за Диян Лазаров в категория до 55 кг, кадети до 15 години.

Всички състезатели са възпитаници на Спортно училище “Г. С. Раковски“ с треньори Юндер Бейтула и Тодор Кирчев.

Президентът на СКВТ „Добруджа“ поздравява състезателите, треньорите им и целия отбор за успешната година с пожелание 2024 година да е с още по-големи постижения за тима.