Соня Георгиева: Ще продължим да изграждаме една по-силна, сплотена и просперираща община Добричка
В празничното си слово кметът благодари за доверието и очерта приоритетите пред общината

„Ще продължим да изграждаме една по-силна, по-сплотена и по-просперираща община Добричка. Дом, в който всеки човек да се чувства ценен и обичан.“ С тези думи кметът Соня Георгиева завърши празничното си слово по повод Деня на Община Добричка, отправяйки послание за единство, доверие и бъдещо развитие.
В приветствието си Георгиева определи празника като ден, в който жителите на общината изразяват признателност към Добруджанската земя и към хората, които с труда си допринасят за нейното развитие. По думите ѝ това е празник на общността, споделеността и надеждата, а многобройните населени места в общината заслужават да съхраняват своите традиции и да отбелязват своите празници.
Кметът подчерта, че зад развитието на общината стои постоянна работа, голяма част от която остава незабелязана. Тя посочи като примери обновяването на улици и пътища, инвестициите в училища и детски градини, подкрепата за местния бизнес и земеделието, грижата за възрастните хора и децата, както и усилията за съхраняване на културното наследство.
Според Соня Георгиева резултатите идват с търпение и постоянство, а „малките крачки, извървени ден след ден, месец след месец, година след година“ постепенно променят облика на общината и я правят по-сигурно, по-динамично и по-привлекателно място за живот.
В словото си тя отбеляза още, че откритият разговор с хората е в основата на всяка успешна промяна. „Ключът към всяка промяна е диалогът. Откровеното общуване с вас очи в очи е това, което превръща идеите в действие“, заяви Георгиева, като подчерта значението на обществените обсъждания и срещите с жителите при определянето на приоритетите на местната власт.
В края на обръщението си кметът благодари на жителите за доверието и подкрепата, както и на кметовете и кметските наместници, общинските съветници, служителите в администрацията, земеделците, учителите, лекарите, предприемачите и творците за техния принос към развитието на общината. Тя изрази увереност, че с общи усилия Община Добричка ще продължи да се развива като място, в което всеки човек се чувства ценен и обичан.

















