Вторник, 21 юли 2026

21.07.2026

Последвайте ни

Септември (Тервел) отстъпи с 0:4 на Добруджа (Добрич) във втората си контрола

Септември (Тервел) отстъпи с 0:4 на Добруджа (Добрич) във втория си приятелски мач от предсезонната подготовка. Проверката се изигра на стадион „Дружба“ в Добрич.

„Хановете“ дадоха сериозен отпор на представителя на Втора лига и едва в края на първото полувреме получиха откриващото попадение. През втората част доскорошния представител на елита отбеляза още три безответни гола, но и септемврийци имаха своите шансове, така че резултатът не показва реалните събития в срещата.

Двубоят за Септември пропуснаха Генади Луго и Николай Иванов.

Тимът ще проведе учебна игра срещу Спартак (Варна) следващата сряда, 29-ти юли.

Старши треньорът на Септември (Тервел) Георги Иванов – Геша сподели мнението си след контролата на тима срещу Добруджа.

„Днес играхме значително по-добре, много по-равностойно, отколкото в първата контрола. Особено в първите 30 минути стояхме много добре, след което малко се позиморихме и получихме първия гол, който беше леко нелеп. Но и ние имахме ситуации, атакувахме. Още един-два такива мача и ще влезем в състоянието, в което трябва. Хората, които влязоха, се справиха много добре днес. Да не забравяме, че и ние сме на много ранен етап от подготовката, докато първенството на Добруджа започва още следващата седмица. Като цяло съм много доволен, всеки се вложи, така че двубоят е от полза. Резултатът малко подвежда, ако трябва да съм честен, дадохме сериозен отбори, а и ни вкараха малко щастливи голове“, сподели Геша след втората проверка за тима си.

c