Четвъртък, 25 юни 2026

25.06.2026

Последвайте ни

Президентът Илияна Йотова ще участва в откриването на Световното първенство за атлети със синдром на Даун

Президентът Илияна Йотова ще участва в откриването на Световното първенство за атлети със синдром на Даун, което ще се проведе пред Националния дворец на културата в София, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Първенството се провежда под патронажа на държавния глава. 
Близо 400 спортисти от 27 държави ще се включат в надпреварата, която ще продължи до 19 юни. България ще бъде представена от 20 състезатели във всички пет дисциплини - лека атлетика, спортна гимнастика, художествена гимнастика, тенис, тенис на маса. 
БТА е медиен партньор на шампионата.
 

c