ОУ „Христо Ботев“ – Добрич с престижен приз от Кеймбридж асоциацията

ОУ „Христо Ботев“ – Добрич беше отличено с второ място в категория „Училище на годината“ в Годишните награди за образование на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България. Признанието идва като оценка за високите стандарти, последователната работа и стремежа към модерно, качествено и вдъхновяващо образование, които училището демонстрира през последните години.
Наградите на Кеймбридж асоциацията отличават най-значимите постижения в образователния сектор в страната, като обръщат внимание на работата на училища, учители, директори и иновативни проекти.
За ОУ „Христо Ботев“ признанието е особено важно, защото отразява ежедневния труд на целия педагогически екип. В основата на успеха са учителите – професионалисти, които влагат не само знания, но и сърце в развитието на своите ученици.
„Тази награда е преди всичко признание за нашите учители – за тяхната отдаденост, труд и силен екипен дух. Гордея се с тях и с усилията, които влагат всеки ден. Благодаря им от сърце за посветеността и за това, че превръщат нашето училище в място, което вдъхновява и развива,“ коментира директорът Красимира Георгиева.
Ръководството изразява благодарност и към учениците и родителите, които са неизменна част от училищната общност и допринасят за постигнатия успех чрез доверие, подкрепа и активно участие в живота на училището.
Категориите в Годишните награди за образование включват „Училище на годината“, „Учител на годината“, „Директор на годината“, STEM и ЕКО проект на годината, както и признания за езикови центрове и отговорници по програмата.
Призът утвърждава ОУ „Христо Ботев“ – Добрич като едно от водещите училища в страната, което развива иновации, следва устойчиви практики и поставя в центъра най-важното – развитието и успеха на своите ученици.












