Вторник, 23 юни 2026

23.06.2026

Последвайте ни

Отличиха ученици от област Добрич за високи постижения през учебната година

В Огледална зала „Нели Божкова“ в Добрич се проведе тържествена церемония по награждаване на ученици с отлични постижения през учебната 2025/2026 година.

Събитието беше организирано от Съюза на математиците в България – секция Добрич.

Отличени бяха ученици от област Добрич, постигнали високи резултати в олимпиади, състезания и конкурси през учебната година.

Наградите бяха връчени от председателя на СМБ – секция Добрич Мария Кирилова, със съдействието на Станислава Георгиева.

Тържествената церемония беше съпроводена с музикални изпълнения на Светлозар Стоилов от ОУ „Христо Ботев“ и Ванеса Кънчева от СУ „Св. Климент Охридски“.

Организаторите изразиха благодарност към учениците, учителите, родителите и училищните ръководства за подкрепата, труда и вдъхновението, с които допринасят за развитието на младите таланти.

На всички наградени ученици бяха отправени пожелания за здраве, вдъхновение и още бъдещи успехи.

c