Младежи от Добрич се включиха в обучение „NoProforma! Младежка реформа!“ (СНИМКИ)

Представители на няколко граждански организации от Добрич участваха в тридневно обучение по проект „NoProforma! Младежка реформа!“, което се проведе от 19 до 21 юни в града.
В рамките на програмата участниците работиха по теми, свързани с гражданското участие на младите хора, методите за проучване на местни проблеми, застъпничеството, работата в група и разработването на планове за действие. Обучението включваше както теоретични сесии, така и практически занимания, насочени към изграждане на умения за активно участие в обществения живот.
Сред включилите се в срещата бяха представители на Ротаракт клуб Добрич, Сдружение „Оттук-Оттам“, Сдружение „Клуб 365“ Добрич и Фондация „Заедно в час“.
Проектът „NoProforma! Младежка реформа!“ се реализира от сдружение „За теб“ – Варна, в партньорство със сдружение „АлДоРа“ – Шумен и сдружение „Оттук-Оттам“ – Добрич. Основната му цел е да насърчи реалното участие на младите хора в обществените процеси и вземането на решения на местно ниво.
Проектът е подкрепен от Швейцарско-българската програма за сътрудничество чрез Механизма за гражданска ангажираност и прозрачност (МГАП) 2024 – 2029 г. Предвидените дейности ще се реализират в рамките на 18 месеца.
По време на обучението бяха обсъдени възможности за идентифициране на проблеми в местните общности, провеждане на проучвания сред гражданите и разработване на инициативи, чрез които младите хора да бъдат по-активно ангажирани в обществения живот. Организаторите предвиждат поредица от последващи дейности, насочени към практическото прилагане на придобитите знания и умения.














