Понеделник, 08 юли 2024

08.07.2024

Каварна бе домакин на международен турнир по карате с рекорден брой участници

В спортна зала "Олимпиада" в град Каварна се проведе XVIII Международен турнир по карате за Купа Каварна. Той бе открит от кмета на Каварна Елена Балтаджиева.

„Този престижен, авторитетен и любим на вас спорт показва нивото на спортната култура, желанието за победа и успехи. Състезателният хъс, демонстрацията на придобитите умения са в основата на всяка победа", каза тя. И добави, че изпитва радост от успехите на домакините през всичките тези години – Клуба по бойни спортове „Калиакра“ с треньор сенсей Ариф Арифов.

В Спортна зала "Олимпиада" гр. Каварна, над 370 каратеки от 20 български и чуждестранни отбори се бориха за разпределението на медалите на станалия вече традиционен турнир по карате. През 2024 година турнирът беше белязан с най-много участници и най-много чуждестранни отбори - от Румъния, Украйна, Турция и Индия.

Състезанието бе администрирано от световноизвестната платформа за спортни ивенти Sportdata в присъствието на съдии и рефери от българската, румънската и турската национални федерации по карате.

Организатор и домакин на събитието бе Клуб по бойни спортове „Калиакра Каварна“, воден от сенсей Ариф Арифов - 3 дан Шотокан Карате До.

В 34 заявени участия, 22 каратеки на Клуб по бойни спортове „Калиакра Каварна“ спечелиха следните призови места:

ПЕТЪР АНГЕЛОВ - момчета U10 OPEN

В крайното класиране КБС „Калиакра Каварна“ спечели 11 златни, 5 сребърни и 8 бронзови медали и три купи, с което завоюва първото място в комплексното класиране с почти двойно повече златни медали от класирания втори отбор от Украйна. Освен призови места, медали и купи, плод на техните победи на татамито, каратеките на КБС „Калиакра Каварна“ получиха и много ценни съвети и уроци, породени от техните загуби, които ще бъдат използвани в предстоящите турнири от календара на БНФК през есенния полусезон.

Турнирът бе осъществен със съдействието и финансовата подкрепа на община Каварна.