Събота, 27 юни 2026

27.06.2026

Последвайте ни

Изписаното от болницата в Добрич бебе с Covid-19 остава 28 дни в изолация в дома си

Изписани са всички пациенти, които бяха лекувани от COVID-19 в Инфекциозно отделение на МБАЛ Добрич, информира секретарят на Областния координационен щаб /ОКЩ/ и директор на Регионална здравна инспекция д-р Светла Ангелова.

От началото на пандемията в област Добрич общо 13 са доказаните случаи на COVID-19 с PCR-тестове, като шестима от тях бяха хоспитализирани, а другите седем случая – поставени на домашно лечение. Към днешна дата вече всички хоспитализирани в добричката болница са изписани, в това число и най-малкият пациент – бебе на 1 година, което бе в Инфекциозно отделение. Единствено все още в болница продължава да е възрастната жена, която е за лечение в УМБАЛ „Св. Марина“ във Варна. „Всички пациенти, които са изписани от болницата са поставени на домашно лечение и изолация за срок от 28 дни от датата на изписването си“ – уточни още секретарят на ОКЩ. Д-р Ангелова заяви, че седмината пациенти на домашно лечение са в добро здравословно състояние и допълни, че на четирима от тях са взети проби и изпратени за изследване, тъй като наближава края на карантинния им период. Другите трима продължават да са под наблюдение.

c